ست کردن کیف و کفش و چرم

ست کردن کیف و کفش و چرم
هنوز هم ست‌کردن کیف و کفش یکی از ترندهای پرطرفدار دنیای مد است. خانم‌های بسیاری به‌دنبال ایجاد هماهنگی میان این دو بخش از استایلشان هستند و البته برندهای معروف و متعددی هم دست به تولید کیف و کفش هماهنگ یا همان سِت می‌زنند.
ست کیف و کفش چرم
در مورد اینکه چرا کیف و کفش خود را ست کنید چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد. برخی بر این باورند که ست کردن کیف و کفش یک عمل تکراری و از مد افتاده ای شده است، در حالی که برخی دیگر معتقدند که این استایل هرگز از مد نمی‌افتد و حتی شمارا جذاب هم می کند. ست کردن کیف و کفش در استایل مناسب، می‌تواند شما را مرتب و باکلاس نمایش دهد. در اینجا شما را با قوانینی که موجب می‌شوند با ست کردن کیف و کفش استایلی بی عیب و نقص داشته باشید، آشنا می‌کنیم.
چگونه رنگ ها را ست کنیم؟
زمانی که به بسیاری از افراد گفته می‌شود کفش و کیف خود را با هم ست کنند تنها ایده‌ای که به ذهنشان می‌رسد این است که رنگ‌ها را هماهنگ کنند. اگرچه این یک نکته خوب است، اما ساده‌ترین آن است. این تکنیک زمانی بهترین کارایی را دارد که رنگ‌های خنثی مانند بژ، خاکستری، سیاه یا سفید را انتخاب کنید. اگر با رنگ‌های روشن سعی در ست کردن کیف و کفش داشته باشید، می‌تواند استایل شما را ناهنجار و ناهماهنگ نشان دهد، به خصوص اگر لباس‌هایتان هم رنگ متفاوتی داشته باشد.
اگر می‌خواهید رنگ‌ها را با هم ست کنید، رنگ‌های کم رنگ یا سایه‌های روشن‌تر را انتخاب کنید. به عنوان مثال، رنگ‌های پاستلی برای ست کردن کیف و کفش انتخاب مناسبی هستند. این رنگ‌ها خیلی پررنگ یا روشن نیستند، بنابراین ظاهر لباس را خراب نمی‌کنند.
 الگوهای مشابه را پیدا کنید

به دنبال الگوهای مشابه مثلاً گل‌دار یا راه راه باشید و کیف و کفش‌هایی با طرح‌های مشابه پیدا کنید. این ظاهر جسورانه‌تر است، اما می‌توانید انتخاب کنید که الگوها چقدر واضح یا ظریف باشند. اگر نمی‌خواهید کفش‌ها و کیف‌هایی با طرح‌های افراطی بخرید، می‌توانید به دنبال جزئیات ظریف مانند پانل‌ها یا دوخت باشید، که بدون اینکه خیلی واضح باشند، هماهنگی داشته باشند.
از کیف و کفش‌هایی با متریال مشابه استفاده کنید
یکی دیگر از راه‌های ست کردن کیف و کفش، استفاده از کیف و کفش‌هایی با متریال مشابه است. زمانی که چندین کیف و کفش در جنس و بافت مختلف دارید، این راهی عالی برای دستیابی به استایلی بی‌نقص است. هنگامی که طیف وسیعی از بافت‌ها و متریال را در استایل خود می‌پوشید، استایلی شلخته و نامرتب خواهید داشت. برای جلوگیری از شلختگی ظاهر، از کیف و کفشی استفاده کنید که بافت یکسانی دارند. به عنوان مثال هنگام ست کردن چکمه‌های جیر با یک کیف دستی از جنس جیر، نباید لباسی با متریال جیر بپوشید.
نمونه‌های خوبی از بافت مناسب، متریال مات یا جیر مانند هستند. این متریال ظاهر نرم‌تری نسبت به متریال براق ایجاد می‌کنند.
اگر کیف شما دارای اجزای فلزی است، به دنبال کفش‌هایی با جزئیات فلزی باشید.
 اگر از کیف پارچه‌ای برزنتی استفاده می‌کنید، سعی کنید از کفش‌های کتانی مانند ونس استفاده ‌کنید.

از بازی با رنگ‌ها نترسید
یک کیف دستی رنگارنگ وقتی با کفش‌های تک رنگ ست شود (و بالعکس) خوب به نظر می‌رسد. دقت کنید که رنگ کیف دستی و کفش مکمل یکدیگر باشند. رنگ‌های گرم باید با رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد با تن‌های سرد هماهنگ شوند. به عنوان مثال می‌توانید یک کفش صورتی را با یک کیف دستی صورتی سفید ست کنید. از طرف دیگر، می‌توانید کفش‌های طلایی رنگ را با کیفی بپوشید که عناصر طلایی رنگ استار دارد. اگر کیفی را انتخاب می‌کنید که عناصر تزئینی زیادی دارد، از جمله طرح‌های گل‌دار و هندسی، تکه‌های دوخته شده و غیره، باید یک جفت کفش ساده انتخاب کنید که چشم‌ها را به خود جلب نکند (و بالعکس).
کیف و کفشی را انتخاب کنید که مکمل رنگ لباس شما باشد
برای ست کردن کیف و کفش می‌توانید از رنگ‌های مکمل استفاده کنید. در چنین حالتی، کیف و کفش شما می‌تواند رنگ متضادی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر یک پیراهن آبی روشن را با شلوار جین تیره ترکیب کنید، می‌توانید این لباس را با یک جفت کفش آبی که با رنگ شلوار جین همخوانی دارد و یک کیف دستی بژ ست کنید. توجه داشته باشید کفش‌های شما همیشه باید چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر از لباستان باشند.
ست کردن کیف و کفش با رنگ لباس 
یکی دیگر از ایده‌های خوب برای ست کردن کیف و کفش این است که از رنگی که در لباس‌هایتان است برای ست کردن کیف و کفش استفاده کنید، در این نوع استایل کل ظاهر منسجم به نظر خواهد رسید. این ایده می‌تواند به ظاهری فوق‌العاده شیک منجر شود، به خصوص اگر دوست دارید در پالت‌های رنگی تک رنگ یا تونال لباس بپوشید. اگر به دنبال لباس‌های گل‌دار رفته‌اید، از یک کیف و کفش رنگ اصلی در سایه‌ای هماهنگ استفاده کنید. لباس پوشیدن به سبک همسان یکی دیگر از مهارت‌های مد است که قطعاً ارزش بررسی دارد. 
ست کردن کیف و کفش موقعیت 
کفش‌ها دارای شخصیت هستند و شما می‌توانید تشخیص دهید که کدام جفت برای مجالس رسمی، ورزشی، لباس‌های روزمره، دفتر و غیره مناسب است. بنابراین، هنگام انتخاب کفش برای یک موقعیت خاص، حتماً آنها را با کیفی در همان طرح ست کنید.
بگذارید فصل‌ها راهنمای شما باشند
اگر در مورد ایده‌های کیف، کفش و سایر اجزای استایل خود سردرگم هستید، بگذارید فصل‌ها راهنمای شما باشند. همان‌طور که کت زمستانی را با یک شلوارک تابستانی نمی‌پوشید، قوانین مربوط به پوشش فصلی در مورد خرید کفش‌ زنانه و اکسسوری‌ها نیز صدق می‌کند. هرگز اکسسوری‌های تابستانی و زمستانی را با هم ترکیب نکنید، زیرا ظاهری نامربوط ایجاد می‌کند که یک استایل را خدشه‌دار می‌کند. این نکته درباره ست کردن کیف و کفش‌های مناسب برای هر فصل نیز صدق می‌کند. 
به عنوان مثال، در فصل بهار و تابستان کیف‌های دستی سنگین‌تر را در کمد لباس خود نگه دارید و کیف‌های ظریف یا کیف‌های دستی را که مکمل کفش‌های سبک‌تر مانند کفش‌های پاشنه‌دار، تخت یا صندل‌های باز هستند، انتخاب کنید. پس از رسیدن پاییز و زمستان می‌توانید کیف و چکمه‌های بزرگ‌تر را بیرون بیاورید.
چه کیفی با هر لباسی ست می‌شود؟
وقتی به دنبال کیفی هستید که با هر لباسی مطابقت داشته باشد، همیشه به دنبال رنگ‌های همه کاره باشید. این رنگ‌ها شامل سفید، سیاه، خاکستری زغالی، خاکستری روشن و سایه‌های قهوه‌ای هستند. همچنین می‌توانید از سایه‌های برنزه، بژ، کرم و اکرو استفاده کنید، زیرا بسیار خنثی هستند.
اساساً باید به دنبال رنگی باشید که خیلی روشن یا عمیق نباشد، توجه کنید کیفی که با هر لباسی قرار است استفاده شود باید فضای کافی برای حمل وسایل روزمره شخصی شما داشته باشد. کیف‌های کلاچ کوچک را انتخاب نکنید زیرا نمی‌توانید آن را به جایی ببرید. همچنین باید از کیف‌های خیلی بزرگ خودداری کنید، زیرا ممکن است خسته کننده باشند. بهتر است برای استفاده روزانه یک کیف متوسط انتخاب کنید.
محبوب‌ترین رنگ برای کیف چیست؟
پوشیدن رنگ می‌تواند به شما کمک کند که از بقیه و کیف‌های خنثی آنها متمایز شوید. گنجاندن رنگ هنگام ست کردن کیف و کفش یک حرکت جسورانه است، اما زمانی که به خوبی انجام شود، شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.
یک رنگ محبوب برای کیف‌هایی که خنثی نیست، سبز در همه سایه‌ها است. سبز یکی از پرطرف‌دارترین رنگ‌ها در سال 2021 بود، بنابراین جای تعجب نیست که کیف‌های سبز محبوب‌ترین رنگ‌ها هستند. فرقی نمی‌کند سایه سبز زیتونی را انتخاب کنید یا سبز کم‌رنگ، این یک رنگ شیک است. 
چند نکته برای درست ست کردن کیف و کفش
در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام ست کردن کیف و کفش خود در نظر داشته باشید:
·         هنگام استایل و ست کردن کیف و کفش مراقب یراق‌آلات لباس خود باشید. اگر لباس شما دارای یراق‌آلات استیل است، ست کردن آن با کیفی که دارای یراق‌آلات طلایی است، ایده خوبی نخواهد بود.
·         اگر زیورآلات نقره‌ای می‌پوشید، بقیه متریال فلزی لباس شما مانند سگک کمربند، بند یا زیپ کیف شما نیز باید نقره‌ای باشد.
·         پوشیدن الگوهای بیش از حد ممکن است شلوغ، بی‌معنا و نامرتب به نظر برسد. فقط از یک الگو در استایل خود استفاده کنید و در آن را با رنگ کیف و کفش خود ست کنید.
·         اگر جسارت استفاده از کیف و کفش با رنگ‌های شاد را ندارید، رنگ‌های خاموش یا خنثی، مانند سیاه و سفید را با هم ترکیب کنید و با اکسسوری‌های خود به استایلتان شادابی بیفزایید.
 
چگونه کیف و کفش خود را ست کنیم؟
دیدگاه‌های مختلفی برای ست کردن کیف و کفش وجود دارد. به احتمال زیاد شنیده‌اید که ست کردن اکسسوری‌ها از مد افتاده است اما حقیقت امر این است که کیف و کفشی که با هم ست باشند، استایل کلاسیک بسیار زیبایی را ایجاد می‌کنند. همانطور که گفته شد هنگام ست کردن استایل باید مطمئن شوید که همه‌ی عناصر با هم همخوانی دارند.
آیا باید کیف و کفش با هم ست باشند؟
اگرچه ست بودن کیف و کفش ایده‌ی بسیار خوبی است اما این مورد به استایل شما، فصل و موقعیت بستگی دارد. با پیروی کردن از چند قانون و راهنمای استایل می‌توانید مطمئن شوید که ترکیب کیف و کفش عالی و مناسب است.
چگونه از ست بودن کیف و کفش مطمئن شویم؟
در ادامه چند نکته‌ای که باید برای اطمینان از ست بودن کیف و کفش به یاد داشته باشید را بیان کرده‌ایم.
بایدها
۱. رنگ‌ها و طرح‌های اصلی آن‌ها را با هم ست کنید
نخستین نکته‌ای که در رابطه با ست کردن کیف و کفش توصیه می‌شود ست کردن رنگ‌ها است. این نکته بسیار کاربردی و در عین حال ساده‌ترین است.
۲. مطمئن شوید که جنس کیف و کفش با هم مطابقت داشته باشد
مطابقت داشتن جنس‌ کیف و کفش درست به اندازه‌ی مطابقت داشتن رنگ آن‌ها اهمیت دارد. در صورتی که بوت مچی چرم می‌پوشید باید به دنبال کیف چرم باشید.
۳. استایل خود را با رنگ‌های خنثی تکمیل کنید
در صورتی که از یک رنگ برای کل استایل خود استفاده کنید، مطمئن خواهید شد که کیف و کفشتان با هم ست می‌شوند. تناژهای مختلف از رنگ‌های یکسان بسیار کارآمد هستند.
نبایدها
در صورتی که نمی‌خواهید استایل مصنوعی‌ای داشته باشید باید نکته‌های زیر را در رابطه با ست کردن کیف و کفش رعایت کنید.
۱. از یک رنگ برای کل استایل خود استفاده نکنید
از یک رنگ برای کل استایل خود استفاده نکنید. البته می‌توانید تناژهای مختلف از یک رنگ یا حتی رنگ‌های خنثی مانند سفید و مشکی را استفاده کنید. کفش‌ها همیشه باید چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر از لباس باشند.
۲. برای کل استایل خود از یک جنس استفاده نکنید
اگرچه ست کردن کفش چرم با کیف چرم کارآمد است اما از چرم برای کل استایل خود استفاده نکنید. سعی کنید جنس‌ها و پارچه‌های مختلف را در استایل خود به کار بگیرید.
۳. از استفاده از طرح‌های مختلف اجتناب کنید
مطمئن شوید که کفش و کیف رنگ و طرح مشابه داشته باشند اما از یک طرح یکسان برای کل استایل استفاده نکنید. به عنوان مثال اگر لباس گل‌دار انتخاب کرده‌اید، کیف خود را به طرح ساده‌ای انتخاب کنید.
۴. هیچگاه فصل‌های مختلف را ترکیب نکنید
همانطور که یک کت زمستانی را با شلوار تابستانی نمی‌پوشید، این قانون برای ترکیب کفش‌ها و اکسسوری‌ها هم صادق است. هیچگاه نباید لباس زمستانی با لباس تابستانی ترکیب شود. کیف‌های تابستانی و کفش‌های مناسب فصل گرما را با هم بپوشید و لباس‌های گرم‌تر را برای ماه‌های سردتر نگه دارید.
۵. موقعیت را نادیده نگیرید
در صورتی که کفش و اکسسوری را مانند لباس در موقعیت نامناسب بپوشید حتی اگر به خوبی با هم ست شده باشند باز هم خیلی عجیب به نظر خواهند رسید. به عنوان مثال هیچگاه لباسی که برای محل کار می‌پوشید را برای یک قرار ملاقات رسمی استفاده نخواهید کرد.


کدام کیف با همه‌ی کفش‌ها ست می‌شود؟
 
وقتی به دنبال کیفی هستید که با همه چیز ست شود باید رنگ‌های همه کاره و چندمنظوره را انتخاب کنید. به عنوان مثال رنگ‌های سفید، مشکی، طوسی و قهوه‌ای انتخاب‌های مناسبی هستند. علاوه بر این رنگ‌های بژ، کرم و رنگ‌های خنثای دیگر هم کاربردی هستند. به صورت کلی باید به دنبال رنگ‌هایی باشید که نه خیلی روشن و نه خیلی تیره هستند.
آیا کیف مشکی با همه‌ی استایل‌ها ست می‌شود؟
مشکی پرطرفدارترین رنگ برای کیف است که به خوبی با همه چیز ست می‌شود. این رنگ برای استفاده در محل کار و رویدادهای روزمره مناسب است.
جمع بندی
ست کردن کیف و کفش‌ می‌تواند به تکمیل یک استایل کمک کند، روند مد مدرن فرصت‌های بی‌شماری را برای داشتن یک استایل هماهنگ فراهم می‌کند، چیزهایی که زمانی تابو محسوب می‌شدند، اکنون می‌توانند مد روز به نظر برسند. ست کردن کیف و کفش بدون درک کامل از اینکه کدام عناصر به خوبی با هم ست می‌شوند می‌تواند بر هم زننده استایل شما باشد. برای شروع، باید بدانید که این کار نیاز به هماهنگی دقیق و آگاهانه دارد. در اینجا چند نکته برای ست کردن کیف و کفش آورده شده است که شما را به یک استایل متناسب می‌رساند.
کیف و کفش زنانه جز آیتم های مهم هر استایلی شناخته می شود که ممکن است در انتخاب رنگ و مدل آن دچار سردرگمی شوید و در بسیاری از مواقع نمی توانید رنگ و مدل مناسب خود را انتخاب کنید.
بهتر است بدانید کوچکترین خطایی در انتخاب و ست کردن کیف و کفش می تواند از جذابیت و زیبایی یک استایل کم کند.
اگر جز افرادی هستید که به هماهنگی و تناسب تک تک آیتم های استایل تان اهمیت می دهید، پس مطمئنا انتخاب کیف و کفش نیز برایتان حائز اهمیت است.

;